SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Matskedar 9201323
nr 920 1323
Matskedar
5 st. silver, 1800-tal, 230g
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 27 oktober 2014
kl 19:20:25
24/10 22:16:44
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver